Mire jó az afrikai vöröstea?

Kép - https://pixabay.com

forrás - napidoktor

A Dél-Afrikából származó vörös fokföldirekettye (Aspalathus linearis) hajtásaiból készült tea, kedvező élettani hatásai és finom íze miatt, a modern életmód kitűnő kiegészítőjének bizonyult.

Ásványi anyagokban gazdag, cserzőanyag-tartalma alacsony, antioxidáns tulajdonságánál fogva lassítja az élettani öregedést.

Reggel élénkítő, nappal szomjoltó, este nyugtató hatása van. Nem csak hagyományosan forró italként, hanem jeges hűsítőként, jeges teaként is kitűnő ízű, és jótékony hatású.

A növény eredete és feldolgozása

Az eredetileg vadon élő rooibos növény egy kizárólag Dél-Afrikában, a nyugat-fokföldi Cedarberg hegység környékén őshonos cserjeféle.

Ültetvényei nem vegyszerezettek, a feldolgozás minden fázisa természetes módszerekkel zajlik.

A növény vékony, hosszúkás leveleit kézzel szüretelik a nyári hónapokban.

A teát összehantolva, halmokban fermentálják, ennek során kapja jellegzetes pirosasbarna színét. A tea feldolgozásának utolsó folyamata a gőzzel történő sterilizáció és a szárítás.

Évente körülbelül 8000 tonna rooibos teát állítanak elő, aminek a fele Dél-Afrikán kívül kerül forgalomba.

A legnagyobb fogyasztók közé tartozik még Németország, Japán és Hollandia, de az utóbbi években egyre népszerűbb az Egyesült Államokban, és a világ többi országában is.

Története

Már az 1700-as évek végén készültek írásos feljegyzések arról, hogy a helyiek évszázadok óta használják gyógyászati célokra a növényből készült főzeteket. Kereskedelmi forgalomba először egy Benjamin Ginsberg nevű orosz emigránsnak köszönhetően került a XX. század elején.

A tea sajátos tulajdonságainak: kivételes színének és ízének, valamint egyedülálló egészségügyi hatásainak köszönhetően, hamar nagy népszerűségre tett szert az európai országokban.

Hamarosan mind a mai napig tartó tudományos kutatások kezdődtek a gyógyászati célokra való felhasználhatóság érdekében .. folytatás

kezdőlap